Bollywood Bilgi Paylaşım Platformu

Bollywood.com.tr'ye Hoşgeldiniz.Üye olmak için ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

GENEL SOHBET
Yardım Kullanıcılar
  • Şu an sohbet eden bulunmuyor.

Adminin bollywood macerasını okuyup kendisini tanımaya ne dersin ?

KADİR

ADMİN
    Yönetici
    Site Kurucu
    Sitemizin ikinci konusuda kendimi sizlere tanıtma ve bollywood'a nasıl başladım konusu olsun dedim ve geçtim klavyenin başına. Öncelikle Hepinize selamlarımı iletiyorum.Beni tanımayanlar için ; Ben Kadir Türker, 18 nisan 1990 doğumluyum, Ankara'da ikamet ediyorum. Bir devlet hastanesinde de 10 senedir güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. Bollywood sevgim lise zamanlarında, 1995 yapımı DDLJ (Dilwale Dulhania Le Jayenge) filminde kajol'ü görmemle başladı. Film 3 saat, Almanca alt yazı, fransızca dublaj bende yabancı dil yok :rolleyes: ve filmin sonunda gözyaşları sel olmuş hüngür hüngür ağlayan bir ben.

Film bitti ve benim araştırmalarım başladı acaba bu bayan oyuncunun adı neydi, bu şarkıların isimleri neydi derken her gün müziklerini dinler hale geldim. Sonrasında filmler, şarkılar birbirini kovalar hale geldi fakat bundan 15 sene öncesinde bollywood Türkiye'de çok bilinen bir sinema sektörü değildi. Araştırıp bilgi alabileceğim doğru düzgün bir kaynak yoktu ve bu durumda beni haliyle sıktı. Dedim madem kimse böyle bir girişimde bulunmamış dedim bunu ben yapayım. Sonra elime kağıdı kalemi aldım ve kendime bi marka oluşturacak bir isim bulmak için yazmaya başladım. Yaz çiz derken aa bi baktım ismimi bulmuştum.

O isim beni takip edenlerin çok yakından bildiği BOLLYTURK (Açılımı: Bollywood Türkiye) sonra bu isimle facebook'ta hayran sayfası açtım ve çevremde tek bir tane bollywood sever yokken 1 kaç ay gibi kısa bir sürede 1K aboneye ulaştım sonra yavaş yavaş aboneler arttı derken şehirler arası etkinlikler yapmaya başladım. E tabi sonra Klasik Türk mantığı ; Destek vermek yerine, herkes bollywood fan sayfaları sayfası açmaya başladı, ünlü fan sayfaları açmaya başladı derken yıllar içinde hepsi bitti gitti ve yine BOLLYTURK olarak biz kaldık ve rabbim ömür verdiği sürece sizler için bu hizmeti devam ettirmek için uğraşacağım. Şu yarışı bırakalım var olan bir sisteme emek verelim, geliştirelim Türkiye'de bollywood sektörünü bir kademe yükseltelim.

Son olarak bollywood magazin haber çevirilerini yaptığımız www.bollyturk.com sitemizden günlük haberleri takip edebilirsiniz.