Bollywood Bilgi Paylaşım Platformu

Bollywood.com.tr'ye Hoşgeldiniz.Üye olmak için ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

GENEL SOHBET
Yardım Kullanıcılar
  • Şu an sohbet eden bulunmuyor.

Ben Şengül. Hadi tanışalım :)

ŞenBülbül

Yeni Üye
    Merhaba ben Şengül. 32 yaşındayım Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeniyim. Trabzonlu'yum ama Gümüşhane'de yaşıyorum. Bollywood'la ilk kez ortaokul yıllarımda tanışmıştım, Bollywood olduğunu bilmeden. TV de küçük yaşlarda iki gencin imkansız aşkı vardı. Çok etkileyici bir filmdi. Yıllar sonra Bollywood'a iyice aşina olduğumda Faceebook Bollytürk grubundan bu filmin adının "Dil Hi Dil Mein" olduğunu öğrendim. Hint filmi izlediğimi bilerek izlediğim ilk film ve Bollywood'a beni bağlayacak olan filmle ise üniversite yıllarımda tanıştım. 2009 yılında üniversiteliler arasında Hint ve Kore filmleri furyası olduğunda arkadaşlarımın tavsiyesi ile 3 İdiots'u izledim ve aynı filmi daha sonra en az 30 kez izledim. Her arkadaşımla yeniden izlerken onların tepkilerini izledim, onların heyecanı ile heyecanlandım. Bollywood maceram ve Aamir Khan hayranlığım böyle başladı. Fanaa, Ghajini, Her Çocuk Özeldir, My Name İs Khan, Bodyguard... gibi filmlerle devam etti. Daha sonra birçok Bolly filmi izledim, Aamir Khan'ın 84 yılına kadar olan tüm filmlerini izledim. Bu esnada aktörleri ve aktrisleri tanımaya başladım. Derken tam bir Bollyci oldum çıktım. :) Şu sıralar yoğunluklarımdan ötürü film izlemeye vakit ayıramıyorum. En sevdiğim film tabi ki ilkim ve bende etkisi hala aynı olan 3 idiots bunu ayrı bir kefede tutarsak en etkilendigim film Kabhi Kushi Kabhi Gham olabilir.
    Bence Bollywoodun "en"leri
    En başarılı ve muhteşem: Aamir Khan
    En karizmatik: Shahrukh Khan
    En yakışıklı: Hrithik Roshan
    En ateşli 🔥: Ranbir Kapoor
    En çılgın: Ranveer Singh
    En güzel: Aishwarya Rai
    En hoş: Deepika Padukone
    En doğal ve sevimli: Kajol
    En değeri bilinmeyen: Randeep Hooda
    En şebek: Varun Dhawan
    En çıtır: Madhuri Dixit
    En olmazsa olmaz: Nawazuddin Sıddıqui
    ...
    Bu liste uzar gider. Anam ne çok konuştum yaa. Hadi siz de kendinizden bahsedin? Ya da bana sorun, eksik yer kaldı mı? :)

•Ra's Al GhuL•

ADMİN
    Yönetici
    Site Kurucu
    Web sitesi
    www.ahmetkaya.org
    Muhteşem bir anlatım olmuş bayıldım 😍 o zaman ne diyoruz iyiki aramızdasın şengül hocam hoşgeldin seni bol bol görmek isteriz.
    Kadir bey karşınız da bir edebiyat öğretmeni var. Ekler ayrılmamış, noktalama işaretlerine uyulmamiş, özel isim ilk harfi büyük başlanmamış... Bu arada hoş geldiniz saygılar efendim:)

ŞenBülbül

Yeni Üye
    Kadir bey karşınızda bir edebiyat öğretmeni var. Ekler ayrılmamış, noktalama işaretlerine uyulmamiş, özel isim ilk harfi büyük başlanmamış... Bu arada hoş geldiniz saygılar efendim:)
    İçimden bir his seni tanıdığımı söylüyor. Hoş buldum. Ama çok güldüm yaaa heyecandan ve stresten ayrılmaması gereken da'yı ayrı yazmışsın hahahaha :D